Findeks Akademi’ye
Hoş Geldiniz!

Findeks Akademi ile finansal hayatınızı daha iyi yönetmek için yeni yollar keşfedin!

Kredi Kayıt Bürosu, reel sektöre ve bireylere yönelik geliştirdiği ürün ve hizmetlerle ilgili eğitimleri;
toplumun finansal okuryazarlık bilincinin artması ve alacak riski yönetimi konusunda gelişmesi için FİNDEKS AKADEMİ ile sunuyor.

Asgari Ödeme Tutarı Nedir?

Findeks Akademi

Kredi kartları tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en çok kullanılan ödeme araçlarının başında gelmektedir. Kredi kartları ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde ortaya çıkmıştır. Günümüzde kullanılan kredi kartları ise tam anlamıyla 1950’li yıllarda ortaya çıkmıştır. Alışverişlerde nakit ödeme yöntemine alternatif olma ve alışverişlerde ödeme kolaylığı sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir sistemdir. Gerçekten de kredi kartı alışverişlerde büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Günümüzde kredi kartları ile satış, taksitli satış, elektronik satış, nakit avans gibi işlemler gerçekleştirilebilmektedir.

Devamını Oku

Kredi Kartı Limiti Nasıl Belirlenir?

Findeks Akademi

Kredi kartı, günümüzde hemen herkes tarafından düzenli bir şekilde kullanılan en önemli ödeme araçlarından bir tanesidir. Bireylerin satın alma alışkanlıklarını oldukça etkileyen kredi kartları, ödeme planları ve taksit avantajları ile alışverişi daha cazip hale getirmektedir.

Devamını Oku

Kredi Notu Kaç Olmalı?

Findeks Akademi

Kredi notu, kredi kartı borç ödemelerine, kredili mevduat hesabı kullanma alışkanlığına ve daha önceden kullanılan kredilerinizin ödemelerine göre belirlenir. Kişinin tüm kredi hareketleri ortak bir havuzda toplanarak analiz edilir. Bu analiz sonucunda 1-1900 arası değişen kredi notu hesaplanır.

Devamını Oku

Hangi Findeks Ticari Paketi Seçmeliyim?

Findeks Akademi

İşin, gücün derdin ne olursa olsun hiç fark etmez. Herkes ticari hayatında daha güvenli tasasız iş yapmak ister. Şirketiniz için en doğru Findeks paketini bu video yardımıyla öğrenebilirsiniz. Bireysel ihtiyaçlarınız için de bu videoya bakmanızı öneriyoruz.

Devamını Oku

Findeks’e Nasıl Ticari Üye Olabilirim?

Findeks Akademi

Şirketinizin güvenli bir ortamda ticaret yapabilmesi, Karekodlu Çek Uygulaması, Risk Raporu, Teminat Mektubu Durum Sorgulama gibi ürünleri kullanabilmeniz için Findeks’e üye olmanız gerekir.

Devamını Oku