Findeks Akademi’ye
Hoş Geldiniz!

Findeks Akademi ile finansal hayatınızı daha iyi yönetmek için yeni yollar keşfedin!

Kredi Kayıt Bürosu, reel sektöre ve bireylere yönelik geliştirdiği ürün ve hizmetlerle ilgili eğitimleri;
toplumun finansal okuryazarlık bilincinin artması ve alacak riski yönetimi konusunda gelişmesi için FİNDEKS AKADEMİ ile sunuyor.

"Seneye de Giyersin"den Çok Daha Fazlası: Geleceği Planlama

Findeks

“Anı yaşa” felsefesinin belki de en yanlış anlaşıldığı alan, finans olabilir. Bugünü yaşarken geleceği düşünmek ve birikim yapmak, insanların kendilerini güvende hissetmeleri için hayati öneme sahip. Gelecekte neler olacağını, hatta geleceğin bırakın on sene sonra, yarın son bulup bulmayacağını bilmek bile imkânsız.

Devamını Oku

Kışın Kayak Yapamayacaksınız O Kredi Kartı Neden Var?

Findeks

Alışveriş yapmak için mi? Sadece mi? Ciddi misiniz? Eğer gerçekten kredi kartını sadece zorunlu ödemelerinizi yapmak için kullanıyorsanız, finansal hayatınızı gözden geçirmenizin zamanı gelmiş demektir. Kredi kartı kullanımı ile ilgili kritik bilgileri başka bir yazımızda paylaşmak üzere, şimdilik tatil konseptimizle devam ediyoruz.

Devamını Oku

Çek Kullanmaktan Çekinmemenizi Sağlayan Ürün: Çek Raporu

Findeks

Ticari hayat çek olmadan çekilmez. Tahsilatların düzenlendiği bir ödeme aracı olan çek, yasalardaki koruyucu hükmü nedeniyle yaygın olarak kullanılmaya devam etse de karşılıksız çekler nedeniyle birçok kişinin kafasında çek, güvenilirliği zedelenmiş bir evrak olarak şekillenmiş durumda.

Devamını Oku

Not Danışmanım ile Kredi Notunuz Emin Ellerde

Findeks

Yeni bir banka kredisi almak, kredi kartınızın limitini yükseltmek veya kredi kartı çıkarmak gibi kredi ile ilgili yapacağınız tüm işlemlerde kredi notunuz dikkate alınır. “Kredi notu nedir?” sorusunu şu şekilde cevaplayabiliriz : Bugüne kadar kredi ödemeleriniz ve bankalarla olan ilişkiniz gibi, aslında kendi finansal hayatınızın değerlendirmesini size sunan bir karnedir kredi notu.

Devamını Oku

Bir Kredi Kartının Gözünden Yılbaşı

Findeks

Yılbaşı, daha fazla harcama yapmak için “kredisi” olan bir dönem. Bankaların yılbaşı kredilerinden faydalanılacağını, eşe dosta alınacak hediyeler için pamuk ellerin kredi kartına gideceğini düşünürsek, yılbaşı için kredi işlemlerinin en yoğun yaşandığı dönem diyebiliriz.

Devamını Oku