Findeks Akademi’ye
Hoş Geldiniz!

Findeks Akademi ile finansal hayatınızı daha iyi yönetmek için yeni yollar keşfedin!

Kredi Kayıt Bürosu, reel sektöre ve bireylere yönelik geliştirdiği ürün ve hizmetlerle ilgili eğitimleri;
toplumun finansal okuryazarlık bilincinin artması ve alacak riski yönetimi konusunda gelişmesi için FİNDEKS AKADEMİ ile sunuyor.

Tasarruflarınızın Gücüne Güç Katın

Findeks

Hem bugünkü hayat standartlarınızı korumak hem de geleceğinizi garanti almak için harcamalarınızda tasarruf yapmaya karar verdiniz, tebrikler. Birikimlerinizin değer kaybetmeden en iyi şekilde değerlendirilmesi için yatırım araçlarını da iyi tanımanız lazım. Paranızı bankada mı tutmalı, çil çil altınlara mı dönüştürmeli, yoksa borsa işine mi girişmelisiniz? Kafanızdaki sorulara yatırım araçlarını tanıyarak cevaplar bulabilirsiniz. Küçük ya da büyük, birikimi olan herkesin tasarrufuna değer katacak bir yatırım aracı mevcut.

Devamını Oku

Kredi Notunuzu Yükseltmenin Yolları

Findeks

Aslında yıllardır hayatımızı etkileyen ancak detaylı bilgimiz olmayan bir dünyanın kapıları kısa süre önce bizlere de açıldı. Bankaya gittiğinizde kredi ya da kredi kartı alamayacağınızı söyleyen görevliyi ya da adresinize gelen ve başvurunuzun kabul edilmediğine dair yazıyı hatırlarsınız. Bunun sebebini de çoğunlukla tahmin ederdiniz ancak kesin olarak bilemezdiniz. Hatta bazen şaşırırdınız.

Devamını Oku

Karekodlu Çek Sistemi Hayatımızda Neyi Değiştirecek?

Findeks

Ticaret hayatında risk kaçınılmazdır; fakat bu riskleri en aza indirmek, ülke ekonomisinin ilerlemesi için hayata geçirilen uygulamalar ve gelişen teknolojiyle her geçen gün daha fazla mümkün hale gelmektedir. Kıymetli evrak niteliğindeki çek söz konusu olduğunda güvenilirlik hayati bir önem taşır. Büyük vaatlerle yazılan ve karşılıksız çıkan çekleri düşünün. İşte bu güvensizliği engellemenin zamanı geldi. Çek ibraz edildiğinde ve hesapta bu çekin karşılığı kadar tutar bulunamadığında yaşanan hayal kırıklıkları, dolandırıcılık, ikiz çek ve sahte çek gibi tahsilatta sorun yaratan durumlar Findeks’in Karekodlu Çek Sistemi sayesinde tarihe karışacak.

Devamını Oku

İnternetten Alışveriş Hakkında Bilmeniz Gereken 8 Şey

Serkan Siyasal - Findeks Birim Müdürü

Alışveriş söz konusu olduğunda insanlar, internetten alışveriş yapanlar ve yapmayanlar olarak ikiye ayrılır diyebiliriz. Birbiri ardına açılan e-ticaret siteleri ile birçok şeyde olduğu gibi alışverişte de dijitalleşmeye doğru hızla gidiyor, internetten alışverişi daha fazla benimsiyoruz. Önce Türkiye’de e-ticaretin durumuna bakalım, daha sonra internetten alışveriş hakkında bilmeniz gerekenleri sıralayalım.

Devamını Oku

Kredibilite Nasıl Sağlanr?

Koray Kaya - Genel Müdür Yardımcısı

En yakınımız olsa dahi hiç birimiz başkasından borç almak istemeyiz ama paraya ihtiyacımız olduğunda ya bankalara koşarız ya da eşimizden dostumuzdan borç istemek durumunda kalırız. Hangi alternatifi seçmiş olursak olalım sonunda karşı tarafın borç vermek için bize güvenmesi gerekir. Bu noktada ya kişisel tanışıklıklar devreye girer ya da olumlu finansal geçmişimiz bize yardımcı olur. Karşı tarafta güven sağlamak bir günde olabilecek bir şey değildir. Öncelikle istikrar gerektirir. Çok sık fikir değiştiren, bir konudan diğerine atlayan kararsız kişilerin karşı tarafta bu güveni oluşturmaları nerede ise imkansızdır. Bankalardan kredi alırken de benzer şekildedir. . Krediye ihtiyacımız olmadan önceki tavır ve davranışlarımız ihtiyaç anında bu krediye ulaşıp ulaşamayacağımız konusunda referans olur.

Devamını Oku