Findeks Akademi’ye
Hoş Geldiniz!

Findeks Akademi ile finansal hayatınızı daha iyi yönetmek için yeni yollar keşfedin!

Kredi Kayıt Bürosu, reel sektöre ve bireylere yönelik geliştirdiği ürün ve hizmetlerle ilgili eğitimleri;
toplumun finansal okuryazarlık bilincinin artması ve alacak riski yönetimi konusunda gelişmesi için FİNDEKS AKADEMİ ile sunuyor.

Ev Kredisi Başvurusundan Önce Yapmanız Gerekenler

Findeks

Yeni ya da daha büyük bir evde yaşamayı kim istemez ki? Günlük hayatın koşturmacasından, iş hayatının hızlı temposundan, trafikten, kalabalıktan, kısacası “dışarının yoruculuğundan” kurtulup kendimize döndüğümüz ve huzur bulduğumuz mekândır ev. Bu yüzden yeni ev almak, aslında yeni bir hayat satın almaktır.

Devamını Oku

Yüksek Kredi Notu Yaşam Kalitesini Nasıl Yükseltir?

Findeks

Kredi Notu, gerek kredi almış gerek kredi kartı sahibi olan ya da kredi alımında birisine kefil olmuş herkesin sahip olduğu finansal karnedir. Ve tüm karnelerde olduğu gibi yüksek not, yüksek moral ve başarı demektir. Kredi notunun yüksek olması başlı başına bir başarı. Çünkü bu, en başta kredi ödemelerinizi zamanında ve aksatmadan yaptığınız anlamına geliyor. Başarının başarıyı kovalaması ise yüksek kredi notu ile yükselen yaşam kalitesidir.

Devamını Oku

Yurt Dışında, Yaban Ellerde Kendinizi "Takipçi" ile Güvende Hissedin

Findeks

İş ya da tatil, hangi amaçla olursa olsun yurt dışına çıkmak iyidir. Farklı bir ülkeye gitmek, farklı bir kültürle tanışıp, içinde yaşadığımız dev kürede neler olup bittiğini, insanların başka yerlerde nasıl yaşadığını deneyimlememizi sağlar. Çok okuyan mı yoksa çok gezen mi bilir tartışmasını gündeme getirmek istemiyoruz, hem okuyup hem gezmek en iyisi.

Devamını Oku

"Seneye de Giyersin"den Çok Daha Fazlası: Geleceği Planlama

Findeks

“Anı yaşa” felsefesinin belki de en yanlış anlaşıldığı alan, finans olabilir. Bugünü yaşarken geleceği düşünmek ve birikim yapmak, insanların kendilerini güvende hissetmeleri için hayati öneme sahip. Gelecekte neler olacağını, hatta geleceğin bırakın on sene sonra, yarın son bulup bulmayacağını bilmek bile imkânsız.

Devamını Oku

Kışın Kayak Yapamayacaksınız O Kredi Kartı Neden Var?

Findeks

Alışveriş yapmak için mi? Sadece mi? Ciddi misiniz? Eğer gerçekten kredi kartını sadece zorunlu ödemelerinizi yapmak için kullanıyorsanız, finansal hayatınızı gözden geçirmenizin zamanı gelmiş demektir. Kredi kartı kullanımı ile ilgili kritik bilgileri başka bir yazımızda paylaşmak üzere, şimdilik tatil konseptimizle devam ediyoruz.

Devamını Oku