Findeks Akademi’ye
Hoş Geldiniz!

Findeks Akademi ile finansal hayatınızı daha iyi yönetmek için yeni yollar keşfedin!

Kredi Kayıt Bürosu, reel sektöre ve bireylere yönelik geliştirdiği ürün ve hizmetlerle ilgili eğitimleri;
toplumun finansal okuryazarlık bilincinin artması ve alacak riski yönetimi konusunda gelişmesi için FİNDEKS AKADEMİ ile sunuyor.

Çek Kullanmaktan Çekinmemenizi Sağlayan Ürün: Çek Raporu

Findeks

Ticari hayat çek olmadan çekilmez. Tahsilatların düzenlendiği bir ödeme aracı olan çek, yasalardaki koruyucu hükmü nedeniyle yaygın olarak kullanılmaya devam etse de karşılıksız çekler nedeniyle birçok kişinin kafasında çek, güvenilirliği zedelenmiş bir evrak olarak şekillenmiş durumda.

Devamını Oku

Not Danışmanım ile Kredi Notunuz Emin Ellerde

Findeks

Yeni bir banka kredisi almak, kredi kartınızın limitini yükseltmek veya kredi kartı çıkarmak gibi kredi ile ilgili yapacağınız tüm işlemlerde kredi notunuz dikkate alınır. “Kredi notu nedir?” sorusunu şu şekilde cevaplayabiliriz : Bugüne kadar kredi ödemeleriniz ve bankalarla olan ilişkiniz gibi, aslında kendi finansal hayatınızın değerlendirmesini size sunan bir karnedir kredi notu.

Devamını Oku

Bir Kredi Kartının Gözünden Yılbaşı

Findeks

Yılbaşı, daha fazla harcama yapmak için “kredisi” olan bir dönem. Bankaların yılbaşı kredilerinden faydalanılacağını, eşe dosta alınacak hediyeler için pamuk ellerin kredi kartına gideceğini düşünürsek, yılbaşı için kredi işlemlerinin en yoğun yaşandığı dönem diyebiliriz.

Devamını Oku

Tasarruflarınızın Gücüne Güç Katın

Findeks

Hem bugünkü hayat standartlarınızı korumak hem de geleceğinizi garanti almak için harcamalarınızda tasarruf yapmaya karar verdiniz, tebrikler. Birikimlerinizin değer kaybetmeden en iyi şekilde değerlendirilmesi için yatırım araçlarını da iyi tanımanız lazım. Paranızı bankada mı tutmalı, çil çil altınlara mı dönüştürmeli, yoksa borsa işine mi girişmelisiniz? Kafanızdaki sorulara yatırım araçlarını tanıyarak cevaplar bulabilirsiniz. Küçük ya da büyük, birikimi olan herkesin tasarrufuna değer katacak bir yatırım aracı mevcut.

Devamını Oku

Kredi Notunuzu Yükseltmenin Yolları

Findeks

Aslında yıllardır hayatımızı etkileyen ancak detaylı bilgimiz olmayan bir dünyanın kapıları kısa süre önce bizlere de açıldı. Bankaya gittiğinizde kredi ya da kredi kartı alamayacağınızı söyleyen görevliyi ya da adresinize gelen ve başvurunuzun kabul edilmediğine dair yazıyı hatırlarsınız. Bunun sebebini de çoğunlukla tahmin ederdiniz ancak kesin olarak bilemezdiniz. Hatta bazen şaşırırdınız.

Devamını Oku