Şimdi üye olun, ticari itibarınızı kontrol altına alın.

Findeks Ticari, KOBİ’ler, ticari firmalar ve tüm reel sektör temsilcilerinin risklerini etkin şekilde yönetmesine yardımcı olmak amacıyla oluşturulmuştur. Findeks Ticari’yi kullanarak ticari ilişki içerisinde bulunduğunuz tüm kişi ve kurumların finansal durumlarını öğrenebilir ve ticari itibarınızı kontrol altında tutabilirsiniz.

Bankaların kredilendirme süreçlerinde kullandığı Findeks Kredi Notu, müşterilerini finansal açıdan da tanımak isteyen firmalar tarafından bir gösterge olarak kullanılmaktadır.
Hem kendiniz için alabileceğiniz hem de diğer şahıs ve firmalardan talep edebileceğiniz Findeks Risk Raporu; kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesaplarına ait limit, risk, ödeme düzeni gibi detaylı bilgilere tek bir dokümandan ulaşmanızı sağlayan rapordur.
Findeks Mobil Uygulamasına, çek üzerindeki karekodun okutulmasıyla, çekin doğruluğuna, dolaşımda olup olmadığına ve keşidecinin çek ödeme geçmişine ilişkin bilgilere erişilebilen hizmettir.
Çek Endeksi, Çek Raporu’nun özeti niteliğindeki bir sıralama notudur. Yalnızca Çek Endeksi’ne bakılarak kişi ya da kurumun çeklerini ödeme alışkanlıkları hakkında bilgi sahibi olunabilir. Çek Endeksi geçmişe yöneliktir, risk tahmini içermez; geçmişte ödenen ve ödenmeyen çek bilgilerine göre kişinin ya da kurumun konumunu belirler.
Çek Raporu, geçmişte kullanılmış ve halihazırda keşide edilmiş ancak ödenmemiş tüm çeklere ilişkin pozitif ve negatif bilgileri aynı anda gösteren rapordur. Bu rapor Risk Raporu’ndan farklı olarak, kişinin ya da kurumun finans sektörü dışındaki piyasalara olan borçlarını ödeme alışkanlıklarını gösterir.
Firmalardan alınan Teminat Mektuplarının kontrol edilerek, geçerli ve güncel olup olmadıklarının öğrenilebildiği hizmettir. Online olarak sorgu yapılır ve mektubu hazırlayan bankadan anlık olarak bilgi alınır.

BAŞARI HİKAYELERİ

Başarı Hikayeleri - Ahmet E.
Ahmet E.
Araç Kiralama Sektörü
Araç kiralarken yaşadığımız en büyük problem; aracı kiraladığımız kişinin ya da firmanın finansal performansını bilememek oluyordu. Artık karşımızdaki kişinin ödeme gücüne göre araç seçimi yapmak hatta ödeme şartlarında kolaylık sağlamak için Findeks ürünlerini aktif bir şekilde kullanıyoruz.
Başarı Hikayeleri - Bora Y.
Bora Y.
Bilişim Teknolojileri Sektörü
Bayilik ağı geniş bir teknoloji şirketiyiz. Adımızı ve markamızı taşıyacak olan firmaların güçlü olması bizim için çok önemli. Yakın zamanda Findeks ürünlerini kullanmaya başladık. Böylelikle işbirliği yaptığımız firmalarının gücünden emin olabiliyor ve hem itibarımızı koruyabiliyoruz hem de alacak risklerimizi minimize ediyoruz.
Başarı Hikayeleri - Hüseyin Ç.
Hüseyin Ç.
Emlak Sektörü
Ev kiralarken ve satarken birçok ev sahibi, alacağını güvence altına almak için Findeks üzerinden Risk Raporu talep etmeye başladı. Eğer kendileri istemezlerse biz rapor talep ederek kendilerine destek oluyoruz. Sadece bu ufak ayrıntı sayesinde müşteri sayımızda büyük bir artış gerçekleşti.

PAKET SİHİRBAZI

Yıllık Kullanım 50 Adet

KURUMSAL ÇÖZÜMLER

Merkezi Karar Destek Sistemi

Merkezi Karar Destek Sistemi

Teknik altyapısı KKB tarafından sağlanan ve karar süreçlerinin otomasyonunun bulut teknolojisi ile KKB üzerinden yönetilebilmesine olanak sağlayan sistemdir. Findeks ürünleri ile, şirketinizin karar mekanizmaları bir arada çalışarak sunduğunuz ürün ve hizmet şartlarını sorunsuz oluşturmanızı ve gerekliyse farklılaştırmasını sağlar.
Harita Bazlı Raporlama

Harita Bazlı Raporlama

Adres bilgisini içeren çeşitli verilerin ve raporların Türkiye haritası üzerinden seçim kriterleri sunularak anında değerlendirilmesini ve bu kapsamda il, hatta ilçe bazına indirgenerek harita üzerinde görüntülenmesini sağlayan yenilikçi bir lokasyon bazlı veri raporlama sistemidir. Bu sistem sayesinde; pazar bilgisi ve rekabet için önemli noktaların belirlenmesi çok daha kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilir.
Diğer Kişi Raporları

Diğer Kişi Raporları

İşbirliği yapacağınız kişilerin finansal performansını en doğru şekilde öğrenebilmek için bu kişilerin Risk ve Çek Raporlarını izinleri doğrultusunda temin etmeniz gereklidir. Birey ya da kurum olsun, ürün ve hizmet sunacağınız bu kişilerin raporlarını incelemeden satış kararı vermek ve satış şartlarını belirlemek risklidir. Findeks raporlarında, kararlarınıza yön verebilecek finansal bilgilerin büyük bir kısmı bulunmaktadır.
Çek Raporları

Çek Raporları

Karşılıksız çek keşide edenlere uygulanan yaptırımı ortadan kaldıran 6273 sayılı kanun ile birlikte alacak riskinin yönetimi konusunda yeni bir dönem başlamıştır. Çeki kabul etme kararının doğru bir şekilde verilebilmesi için çek keşidecisinin geçmiş çek ödeme bilgilerinin sağlandığı bir sistem ihtiyacı doğmuştur. Findeks üzerinden Çek Raporu ile sağlanan bu bilgiler kişinin ya da kurumun finans sektörü dışındaki piyasalara olan borçlarını ödeme alışkanlıklarını gösterir.

HİSSEDARLARIMIZ

Kredi Kayıt Bürosu, Türkiye’nin önde gelen dokuz bankasının ortaklığı ile kurulmuştur.

  • Akbank Logo
  • DenizBank Logo
  • Garanti Logo
  • HalkBank Logo
  • isBankasi Logo
  • Sekerbank Logo
  • VakifBank Logo
  • YapiKredi Logo
  • Ziraat Logo
; ; ; ; ; ;