Türkiye’nin önde gelen dokuz bankasının ortaklığı ile kurulan

Kredi Kayıt Bürosu Findeks’i Sunar

Findek Tablet
Findek Telefon
Findek Bilgisayar

Türkiye’nin önde gelen dokuz bankasının ortaklığı ile kurulan Kredi Kayıt Bürosu A.Ş. tarafından hayata geçirilen Findeks, bireylere ve reel sektöre yönelik olarak tasarlanmış yeni finansal hizmet platformudur.

Findeks, finans sektörünün seni nasıl gördüğünün bir aynasıdır. Findeks’i kullanarak finansal durumunu ve itibarını kontrol altında tutabilir ve daha iyi yönetebilirsin. Bankalar ve diğer finansal kurumlardaki kredi borç ve limitlerini, kredi notunu takip edebilir, finansal kontrolünü sağlayabilirsin. Dünyada yaygın olarak kullanılan ve tüm sektörlerde itibar göstergesi olan finansal derecelendirme sonuçlarına hakim olabilirsin.

Findeks İnternet Şubesi
Uzmandır

Findeks, Türk finans kurumlarından aldığı bilgileri derleyen kurum konumundadır. Bu bilgilerin derlenmesi sırasında Türkiye'deki tüm finans kurumlarının değerlendirme kriterleri göz önüne alındığı gibi dünyadaki benzer kurumlarla da yöntem geliştirilmesi konusunda işbirliği yapılmaktadır. Çok geniş ve alanında uzman bir ekip ile finansal hayatın etkin ve doğru yönetilmesi amacıyla farklı ürün ve hizmetler üretilmekte ve geliştirilmektedir.

Güvenlidir

Findeks, sahip olduğu dünyanın en gelişmiş kimlik doğrulama yapılarından biriyle benzersiz bir hizmet sunar. Kimlik bilgilerin, sadece senin bildiğin bilgiler ile teyit edilerek, bankalardaki kayıtlı cep telefonun üzerinden çift bileşenli doğrulama yöntemi ile doğrulanır.

Cobit 4.1 ve ISO güvenlik standartlarına uygun hizmet altyapısıyla Findeks, üyelik ve ödeme yapmak için girdiğin bilgiler de dahil, tüm verilerini, BDDK ve bağımsız denetim şirketlerince denetlenen Kredi Kayıt Bürosu A.Ş. veri merkezinde güvenle saklar.

İzin vermen dışında hiçkimse, Findeks üzerinden bilgilerine erişemez.

Üyelik Ücretsizdir

Findeks sistemine üye olmak için ya da mobil uygulamasını indirebilmek için herhangi bir ücret ödenmemektedir. Üyelik yapıldıktan sonra; kullanmak istenilen ürünler veya kullanım sıklığına göre paketler tercih edilerek çok uygun ücretlerle Findeks hizmetlerinden faydalanılabilir.

Tanıtım Filmini İzleyin

Finansal Hayatını
Cebinde Taşı

Artık tüm hayatın cebinde.Sevdiklerin, okudukların, paylaştıkların... Peki ya finansal hayatın? Findeks Mobil uygulaması ile artık tüm finansal hayatın da cebinde. Findeks internet şubesi ile gerçekleştirdiğin işlemleri dilediğin yerde, dilediğin zaman gerçekleştirebilecek ve finansal performansını sürekli kontrol altında tutabileceksin. Daha önce almış olduğun raporları görebilecek, izin vermeleri durumunda diğer kişilerin raporlarına da ulaşabileceksin. Daha güçlü bir gelecek için, gecikmeden Findeks Mobil uygulamasını yüklemelisin.

Findeks Mobil Uygulamaları

Findeks’in hayatınızı kolaylaştıracak yüzlerce özelliğinden sadece birkaçı.

  • Mobilya Alırken
  • Araç Kiralarken
  • Konut Satın Alırken
  • Yurt Dışındayken
  • Otomobil Alırken
  • Ev Kiralarken
  • İnternetten Alışveriş Yaparken
Mobilya Alırken
Yasemin İ.

Birçok kadın gibi ben de alışverişi çok seviyorum. Elbette önce ihtiyacım olan şeyleri alıyorum ama beni mutlu edecek ufak tefek şeyleri de almak istiyorum. Yılbaşından hemen önce evime biraz masraflı bir mobilya almam gerekiyordu ancak kredi kartı limitimi alışverişlerim sırasında doldurduğumu mağazada görevli arkadaşlardan öğrendim. Çok şanslıyım ki yardımcı oldular ve bankadan Findeks Kredi Notu'ma özel kredi alabilmem için yardımcı oldular. Bir daha aynı durumu yaşamamak için Findeks'ten Klasik Paket aldım ve kart limitlerim hakkında bana otomatik haber verilmesini istedim.

Araç Kiralarken
İsmail H.

İşim sebebiyle sürekli farklı şehirlere gitmem ve her gittiğim şehirde araç kiralamam gerekiyor. Araç kiralamak genelde kolay bir şeydir ama bazen sistemlerde sıkıntı olduğu için uzun süre beklediğim ya da istediğim özelliklerde araç kiralayamadığım zamanlar olabiliyor. Sırf bu sebeple bazı toplantılarımdan çok daha önce toplantının olduğu şehre gitmem gerekiyordu. Geçen hafta yine bir iş gezisi sırasında araç kiralamak için gittiğim firmada işlerin çok hızlı sonuçlandığını ve istediğimden daha da iyi bir araç kiralayabildiğimi görünce sebebini sordum. Kredi Kayıt Bürosu'nun kurmuş olduğu sistem ile Findeksime baktıklarını, kiralama isteğimle ilgili hemen karar verebildiklerini ve tüm ofislerinde de aynı sonucu alacağımı söylediler.

Konut Alırken
Murat G.

Eşim ve iki çocuğumla birlikte uzun yıllardır kirada oturuyorduk. Aslında hep aklımızda vardı ama yaklaşık 2 yıldır daha yoğun bir şekilde kendi evimize sahip olma planları yapıyorduk. Sadece bunu nasıl yapabileceğimiz, hatta yapıp yapamayacağımız konusunda hiçbir bilgimiz yoktu. Biraz araştırdığımızda Findeks Kredi Notu'muzun ve raporumuzun ev kredisi almak konusunda çok önemli olduğunu öğrendik. Bankaya gitmeden önce bilgilerimizi görmek istediğimiz için hemen raporumuzu aldık ve içimiz rahat bir şekilde başvurumuzu yaptık. Bir villada oturmuyoruz ama hafta sonu kendi evimizin balkonunda ailece kahvaltı yapmanın keyfi gerçekten bir başka.

Yurt Dışındayken
İsmail T.

İşim dolayısıyla sık sık yurt dışına çıkıyorum. Hem şirkete ait hem de özel kredi kartımı sürekli kullanmak zorundayım. Bir ziyaretimde kredi kartı bilgilerimin bilgim dışında kayıt edildiğini bırakın anlamayı, şüphe bile etmedim. Türkiye'ye döndükten 6 ay sonra bu kart bilgilerinin internet ortamına konulduğu ve satıldığıyla ilgili bir bilgi aldım. Tabi ki kartı hemen iptal ettim ama çok şanslıyım ki o süre boyunca hiç kullanılmamıştı. Sonra Findeks'in, çalınan bilgileri tüm dünyada takip edip haber veren Takipçi adlı bir ürünü olduğunu öğrendim ve hemen aldım. En azından artık daha rahat uyuyabiliyorum.

Otomobil Alırken
Yeliz B.

Acemi sürücü olduğum dönemler için ufak bir otomobil almıştım. Değiştirme zamanı gelince büyük bir hevesle araştırdım ve değeri daha yüksek olan bir başka otomobili almak için bankaya kredi başvurusu yaptım. Başvurduğum bankayı özellikle tercih etmiştim çünkü Findeks Kredi Notu yüksek olan kişilere daha uygun faizle kredi verdiklerini duymuştum. Tam tahmin ettiğim gibi oldu ve oldukça uygun şartlarla kredi alarak yeni arabamın sahibi oldum.

Ev Kiralarken
Ayhan B.

Yeni evlendik ve şanslıyız ki evlenmeden 3 hafta önce gerçekten çok güzel bir ev bulduk. Ancak kirasını vermek zaten kolay değilken bir de 4 aylık kira depozito olarak istenince moralimiz bozuldu. Emlakçımız, Findeks üzerinden aldığımız Risk Raporumuzu istedi. Raporumuzu ev sahibiyle paylaştıktan sonra depozito almaktan vazgeçtikleri gibi kira bedelinde de ufak bir indirim yaptılar. Rapordaki bilgilerimize bakarak bizi güvenli kiracılar olarak gördüklerini ve bunun günümüzde çok değerli olduğunu sonradan söylediler.

İnternetten Alışveriş Yaparken
Burak H.

Sadece internette bulduğum ve çok istediğim bir ürün vardı ancak yaklaşık bir senedir alamıyordum. Çünkü bankalardan kredi kartı alamıyordum. Sebebini o zamanlar bir türlü öğrenememiştim ama Findeks'in Not Danışmanım adlı hizmetini alıp uzmanlarına danıştıktan sonra çok basit bir sorun olduğunu anladım. Onu hallettikten bir süre sonra kart başvurum kabul edildi ve ben de internetten alışveriş yapabilir hale geldim. Tek üzüntüm istediğim ürün stoklardan kaldırılmıştı.

Şimdi üye ol, Kredi Notu'nu hemen öğren.