Sıkça Sorulan Sorular
 • Teminat Mektubu Durum Sorgulama ile sorgulanabilen mektuplarda belirli bir tarih kısıtı bulunuyor mu?

  Sisteme dahil bankalar tarafından düzenlenmiş tüm teminat mektupları herhangi bir tarih kısıtı olmaksızın sorgulanabilir.

 • Findeks Kredi Notu'mu nasıl artırabilirim?

  Findeks Kredi Notu'nuzu yükseltmek ya da korumak için öneriler almak adına Not Danışmanım hizmetini kullanarak Findeks'in uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

 • Findeks Kredi Notu nasıl öğrenilir?

  Findeks Kredi Notu, Findeks.com, Findeks Mobil ve İnternet Şubesi'nden kolayca öğrenilebilmektedir. Dilerseniz bu linke tıklayarak içinde diğer Findeks hizmetleri de yer alan paket seçeneklerini inceleyebilir, size en uygun olanı satın alabilirsiniz.

 • Findeks Kredi Notu hangi değerler arasında değişir?

  Findeks Kredi Notu 1 ile 1900 değerleri arasında değişmektedir. 1 en riskli puan iken, 1900 en az riskli puandır.

 • Findeks hesabım kilitlenirse nasıl açabilirim?

  Hesap kilidinizi açmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Giriş yap adımından Hesap Kilidini Aç'ı seçin.
  2. Hesap kilidini açmak için gerekli bilgileri doldurun.
  3. Telefonunuza gelen şifreyi girdikten sonra hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

 • Bir başkasının Risk Raporu'nu alabilmek için nasıl onay alabilirim?

  Bir başkasından rapor onayı almak için iki farklı yöntem bulunur:
  Birinci yöntem: Kredi Notu ya da Risk Raporu alınmak istenen kişi, Findeks İnternet Şubesi ya da Mobil Şube'den Paylaşım Ayarları menüsüne raporunun paylaşılmasını istediği kişi ya da kurumun TCKN veya VKN’sini tanımlayarak ön onay verebilir. 

  İkinci yöntem: Findeks İnternet Şubesi ya da Mobil Şube'den Kredi Notu ya da Risk Raporu alınmak istenen kişi ya da kurumun bilgileri girilerek kendisine sistem üzerinden otomatik SMS gönderilmesi sağlanır. SMS’e onay verildiğinde rapor görülebilir.

 • Findeks'e nasıl üye olurum?

  Findeks ile finansal hayatınızı takip etmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. "Üye Ol" adımında yer alan Bireysel/Ticari seçeneklerinden kendinize uygun olanı seçin.
  2. Bireysel üyelikler için, gerekli bilgileri doldurarak Findeks'e kolayca üye olabilirsiniz. Hemen üye olmak için tıklayın.
  3. Ticari üyelikler için, gerekli bilgileri doldurup formun çıktısını alarak dilediğiniz banka şubesinden üyeliğinizi başlatabilirsiniz. Formu hemen doldurmak için tıklayın.

 • Findeks'te nasıl ödeme yapabilirim?

  Findeks ödemelerinizi;
  - Paket
  - Bakiye
  - Banka ve kredi kartı
  - BKM Express
  - Garanti Pay yöntemlerinden biri ile gerçekleştirebilirsiniz.

 • Risk Raporu'mdaki bilgiler hatalı, ne yapmalıyım?

  Risk Raporu'ndaki bilgilerin doğru olmadığını düşünüyorsanız, hemen bu linkteki formu kullanarak raporundaki hatanın giderilmesini sağlayabilirsiniz. Buradan yapacağınız bildirimler 24 saat içerisinde sonuçlandırılıp işlemin tamamlandığına ilişkin bilgiler e-posta adresinize iletilir.

 • Sicil Affı Nedir?

  Sicil Affı 

  5834 sayılı Karşılıksız Çek ve Protestolu Senetler ile Kredi ve Kredi Kartları Borçlarına İlişkin Kayıtların Dikkate Alınmaması Hakkında Kanun’a, 9 Kasım 2022 tarihli 32008 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Gelir Vergisi Kanunu İle Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile aşağıda yer alan ve kamuoyunda “Sicil Affı” olarak bilinen Geçici Madde 4 eklenmiştir. 

  “GEÇİCİ MADDE 4- (1) Anapara ve/veya taksit ödeme tarihi 1/10/2022 tarihinden önce olup da; kullandığı nakdî ve gayrî nakdî kredilerinin anapara, faiz ve/veya ferilerine ilişkin ödemelerini aksatan gerçek ve tüzel kişilerin, ticari faaliyette bulunan ve bulunmayan gerçek kişilerin ve kredi müşterilerinin karşılıksız çıkan çek, protesto edilmiş senet, kredi kartı ve diğer kredi borçlarına ilişkin 5411 sayılı Kanunun ek 1 inci maddesi hükmü uyarınca kurulan Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi nezdinde tutulan kayıtları, söz konusu borçların ödenmesi geciken kısmının 1/7/2023 tarihine kadar tamamının ödenmesi veya yeniden yapılandırılması halinde, bu kişilerle yapılan finansal işlemlerde kredi kuruluşları ve finansal kuruluşlar tarafından dikkate alınmaz.

  (2) Kredi kuruluşları ve finansal kuruluşların birinci fıkra hükmü uyarınca mevcut kredileri yeniden yapılandırması veya yeni kredi kullandırması, bu kuruluşlara hukuki ve cezai sorumluluk doğurmaz.”

  İlgili düzenleme,  gerçek ve tüzel kişilerin karşılıksız çek, protestolu senet, bireysel ve ticari nitelikli kredi kartı dahil nakdî ve gayrî nakdî tüm kredi borçlarını kapsamakta ve borçların vadesinin (son ödeme tarihinin) 1 Ekim 2022 tarihinden önce olması ve 1 Ekim 2022 tarihi itibariyle kısmen veya tamamen ödenmemiş olması halinde, bu borçların 1 Temmuz 2023 tarihine kadar tamamının ödenmesi veya yeniden yapılandırılması durumunda, Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi nezdindeki bu borçlara ilişkin kayıtların kredi kuruluşları ve finansal kuruluşlar tarafından dikkate alınmayacağını ifade etmektedir.  

  Anlaşılacağı üzere, ilgili düzenleme, bahsi geçen borç kayıtlarının veya kredi tarihçesinin silinmesi anlamına gelmemekte olup, belli koşulların sağlanması kaydıyla, kredi tarihçesindeki bazı olumsuzlukların, kredi kuruluşları ve finansal kuruluşlar tarafından dikkate alınmayacağını düzenlemektedir. 

  İlgili kayıtların silinmesi veya düzeltilmesi hususunda KKB Kredi Kayıt Bürosu A.Ş. olarak şirketimizin herhangi bir hak veya takdir yetkisi bulunmamaktadır.

Aradığınız cevap henüz burada yok. Dilerseniz 444 4 552 numaralı telefondan veya iletisim@findeks.com e-posta adresinden Müşteri İletişim Merkezimizle iletişime geçerek sorunuza yanıt bulabilirsiniz.
Merhaba, ben Bilgiç.

Bilgi almak istediğiniz konular için size yardımcı olabilir miyim?

EvetHayır

Bilgiç