Sıkça Sorulan Sorular
 • İletişim izni nasıl iptal edilir?

  İletişim izninizi iptal etmek için IPTAL yazarak 5991’e gönderebilirsiniz. Findeks’e iletişim izni veren müşterilerimiz, kendilerine özel kampanya ve tekliflerden haberdar olabilirler.

 • Takipçi bilgilerimi koruyor mu?

  Bilgilerin taranarak nerede bulunduklarıyla ilgili bilgilere ulaşmak Findeks kanalıyla mümkündür. Ancak bilgilerin güvensiz ortamlarda kullanılmaması konusunda koruma mevcut değildir.

 • Uyarı Hizmeti ile hangi iletişim kanallarından uyarı alabilirim?

  Findeks’e giriş yaparak bildirilmesini istediğiniz uyarıları ve bu uyarıları hangi kanallarla almak istediğinize dair tanımlamaları yapabilirsiniz. Uyarı iletilmesi söz konusuysa SMS ve/veya e-posta yoluyla bildirim yapılır. Uyarının detaylarını görmek için Findeks’e giriş yapabilirsiniz.

 • Uyarı Hizmeti kullandığımda uyarıları nasıl alabilirim?

  Uyarılar, SMS veya email yoluyla iletilmektedir. Bildirilmesini istediğiniz uyarıları ve bu uyarıları hangi kanallarla almak istediğinize dair tanımlamaları kendi tercihlerinize göre yapabilirsiniz.

 • Teminat Mektubu Durum Sorgulama ile muhatabı yurtdışında bulunan teminat mektupları sorgulanabilir mi?

  Sadece muhatabı yurt içinde bulunan mektuplar sorgulama kapsamında yer almaktadır.

 • Takipçi bilgilerimi nerelerde tarıyor?

  Takipçi hizmeti, tarama işlemini tüm dünyada gerçekleştirmektedir. Ayrıca dark web adı verilen ve normal şartlarda ulaşma imkanı olmayan ve bilgilerin satılabildiği ortamları/listeleri de taramaktadır.

 • Uyarı Hizmeti nedir?

  Uyarı Hizmeti, Finansal durumun önemli göstergeleri olan kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesabına ait limit ve borç bilgilerinde gerçekleşen değişiklikleri ve yapılan yeni kredili ürün başvuruları ile ödeme gecikmelerini SMS veya e-posta yoluyla size ileten hizmettir.

 • Uyarı Hizmeti ile hangi durumlarda uyarı alınır?

  Uyarı Hizmeti’nin bileşenlerini kapsayan toplam borç tutarı, limitler toplamı ve Findeks Kredi Notu’ndaki değişikliklerle birlikte kredili ürünlerdeki gecikmeler, yeni ürün başvurusu ve açılışı durumlarında uyarı alınması sağlanır.

 • Uyarı Hizmeti'nden ne sıklıkta uyarı alabilirim?

  Findeks üzerindeki finansal bilgilerin büyük bir kısmı günlük olarak güncellenir. Ancak bazı bilgiler aylık olarak güncellenmektedir. Uyarı Hizmeti de bu güncellemelere bağlı olarak değişiklikleri size iletir.

 • Teminat Mektubu Durum Sorgulama ile sorgulanabilen mektuplarda belirli bir tarih kısıtı bulunuyor mu?

  Sisteme dahil bankalar tarafından düzenlenmiş tüm teminat mektupları herhangi bir tarih kısıtı olmaksızın sorgulanabilir.

Aradığınız cevap henüz burada yok. Dilerseniz 444 4 552 numaralı telefondan veya iletisim@findeks.com e-posta adresinden Müşteri İletişim Merkezimizle iletişime geçerek sorunuza yanıt bulabilirsiniz.