Türkiye’nin önde gelen dokuz bankasının ortaklığı ile kurulan Kredi Kayıt Bürosu A.Ş. tarafından hayata geçirilen Findeks, bireylere ve reel sektöre yönelik olarak tasarlanmış yeni finansal hizmet platformudur.

Findeks, finans sektörünün seni nasıl gördüğünün bir aynasıdır. Findeks’i kullanarak finansal durumunu ve itibarını kontrol altında tutabilir ve daha iyi yönetebilirsin. Bankalar ve diğer finansal kurumlardaki kredi borç ve limitlerini, kredi notunu takip edebilir, finansal kontrolünü sağlayabilirsin.

Findeks, sahip olduğu dünyanın en gelişmiş kimlik doğrulama yapılarından biriyle benzersiz bir hizmet sunar. Kimlik bilgilerin, sadece senin bildiğin bilgiler ile teyit edilerek, bankalardaki kayıtlı cep telefonun üzerinden çift bileşenli doğrulama yöntemi ile doğrulanır. 

Cobit4.1 ve ISO güvenlik standartlarına uygun hizmet altyapısıyla Findeks, üyelik ve ödeme yapmak için girdiğin bilgiler de dahil, tüm verilerini, BDDK ve bağımsız denetim şirketlerince denetlenen Kredi Kayıt Bürosu A.Ş. veri merkezinde güvenle saklar.

Findeks Üyelik Sistemi

Findeks Üyelik Sistemi, en üst seviyede tuttuğu güvenlik altyapısıyla kişisel bilgilerin güvenliğini en iyi şekilde korur. Bu güvenliği sağlamak için, Findeks üzerinden yapılacak tüm işlemler, üyelik ve kimlik doğrulama mekanizmaları aracılığıyla gerçekleşir.Bireysel üyelik için “GİRİŞ YAP” adımından kolaylıkla ücretsiz üye olunabilir.

Ticari üyelik için “GİRİŞ YAP” adımından başvuru formu doldurulur. 
Üyelik aktivasyon işlemi, hizmet veren bankalar aracılığı ile yapılır.