ISO27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi

Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS), kurumun hassas bilgilerini yönetebilmek amacıyla benimsenen sistematik bir yaklaşım olan Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminin temel amacı hassas ve gizli bilginin korunmasıdır.

Politika

KKB Kredi Kayıt Bürosu A.Ş, büro kuruluşu olmanın gerektirdiği faaliyetler kapsamında sistemleri dahilinde tüm bilginin gizliliğinin sağlanmasına azami önemi vermektedir. KKB’nin bilgi güvenliği faaliyetlerinin temelini oluşturan kavramları açıklayan Bilgi Güvenliği Politika Beyanı aşağıda yer almaktadır.

Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi

Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS), kurumun hassas bilgilerini yönetebilmek amacıyla benimsenen sistematik bir yaklaşımdır. Bu sistemin temel amacı hassas ve gizli bilginin korunmasıdır. Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi çalışanları, iş süreçlerini ve bilgi teknolojileri (BT) sistemlerini kapsar. KKB bünyesinde bilgi güvenliğine dair hazırlanan tüm politika, prosedür, süreç, talimat ve standartlar Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemini destekler.

Kredi Kayıt Bürosu bünyesinde etkin bir BGYS yönetiminin gerçekleştirildiğini ve sağladığı tüm hizmetlere yönelik bilgi güvenliği gereksinimlerinin karşılandığını 2014 Ağustos ayında sertifikasyon çalışmalarını tamamladığı IS0/IEC 27001:2013 Bilgi Güvenliği Standardı çerçevesinde taahhüt eder.  

 

Bilgi Güvenliği Politika Beyanı

 

KKB bünyesinde kullanılan her türlü bilginin gizliliği, bütünlüğü ve erişilebilirliği Bilgi Güvenliği Politikası kapsamında korunmaktadır.


Detaylı İnceleyin

 

Merhaba, ben Bilgiç.

Bilgi almak istediğiniz konular için size yardımcı olabilir miyim?

EvetHayır

Bilgiç