Findeks Akademi
Findeks Uyarı Hizmeti Nedir? Nasıl Tanımlama Yapılır?
Findeks, sizin finansal yol haritanızdır. Finansal hayatınızı daha kolay yönetebilmeniz için size birçok hizmet sunar. Uyarı Hizmeti de bunlardan biridir. Findeks Uyarı hizmeti sayesinde kendiniz ile ilgili birçok durumdan haberdar olabilir ve Findeks’in size uyarı bildiriminde bulunmasını sağlayabilirsiniz. Bu uyarı bildirimleri ile finansal hayatınızı daha kolay ve kendinizden emin bir şekilde yönetebilirsiniz.

Uyarı Hizmeti Nedir?

Uyarı Hizmeti; Findeks Kredi Notu'nuzu, kredi kartı limitinizi ve borçlarınızı, adınıza açılan kredili ürün başvurularını takip ederek, size sms veya e-posta ile bilgi veren bir bildirim hizmetidir. . Uyarı Hizmeti ile tüm bankalardaki kredili ürünlerinizi toplu olarak takip ederek kredi limit ve borçlarınızı kontrol altında tutabilirsiniz.
 

Uyarı Hizmeti Nasıl Çalışır?

Uyarı hizmeti ile size iletilecek olan bildirimler, Uyarı Tanımlamaları menüsünde yer alan başlıklar özelinde sizin belirleyeceğiniz kritelere göre oluşur. Örneğin; bütün bankalardaki kredili ürünlerinizin toplamı 6.000 TLi geçtiği zaman  ya da Findeks Kredi Notu’nuz 1800’ün altına düştüğünü zaman haberdar olmak isityorsanız Findeks uyarı hizmeti sizin için takibini yapar ve belirlediğiniz kriter gerçekleştiğinde aylık olarak size uyarı mesajı  iletir.

Uyarı bildirimleri; tüm kredili ürünlere dair toplam borcunuzu,  limitlerinizi, Findeks kredi notunuzdaki değişimi izleyebilmek için belirlenebileceği gibi, Kredi kartı, çek vb ürünler için ödeme vadesinde geçikme gerçekleşmesi halinde, adınıza yeni kredi ürünü (kredi kartı, kredli mevduat hesabı vb) açıldığında yada adınıza kredi başvurusu yapıldığında da uyarı üretir. . Uyarı Hizmeti’nden bildirim almak istediğiniz kriterleri tamamen kendiniz belirleyebilirsiniz.

Uyarı Tanımlamaları nasıl yapılır?

Findeks İnternet Şube’ye giriş yaptıktan sonra üst menüde yer alan Uyarı Hizmeti menüsünden üretilen bildirimlerin listelendiği “Uyarılar”a; bildirim gelmesi için kriterlerinizi belirlediğiniz “Uyarı Tanımlamaları”na ve bildirimlerin gelmesini istediğiniz kanal tercihinizi belirttiğiniz “Ayarlar” alt menülerine ulaşabilirsiniz.


Uyarı Hizmeti Ayarlarını Nasıl Yapabilirim?

Findeks İnternet Şube’ye giriş yaptıktan sonra üst menüde yer alan Uyarı Hizmeti menüsünden ayarlarınızı değiştirerek uyarı alabileceğiniz konuları seçebilirsiniz. Konular ile birlikte aynı zamanda size gelmesini istediğiniz uyarı türlerini ve tiplerini de tercih edebilirsiniz. Uyarı hizmeti uygulaması tamamen sizin belirlediğiniz şartlara göre çalışmaktadır. Uyarı hizmeti menüsünde ‘‘Uyarı Tanımlamaları’’ ve ‘‘Ayarlar’’ alt menülerinden giriş yaparak bildirilmesini istediğiniz uyarıları ve bu uyarıları hangi kanallar üzerinden almak istediğinizi seçmeniz yeterlidir.


Uyarı Hizmetinde Bildirim Ayarlarımı Nasıl Değiştirebilirim?

Uyarı Hizmeti’nde yer alan bildirim ayarlarınızı Findeks İnternet Şubesi içerisinde yer alan Uyarı Hizmeti menüsünden pratik ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için Findeks Uyarı Hizmetleri menüsünden Ayarlar sekmesine tıklayınız. Açılan ekranda, bir bildirim oluşması durumunda haberdar olmak istediğiniz kanalı belirleyebilirsiniz.  Kısa mesaj (SMS) iletilmesini istediğiniz telefon numarası ve/veya  e-posta iletilmesini istediğiniz adres bilgisinin girişlerini yapabilir, dilediğiniz zaman bu menü adımından güncellemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bildirim ayarlarınızı güncelledikten sonra yeni bildirimleriniz artık sizlere ilettiğiniz adresten ulaşır.


Borç Tutarı Değişimini Nasıl Öğrenebilirim?

Findeks İnternet Şube içerisinde Uyarı tanımlamaları sayfasında ‘‘Borç Tutarı’’ alanını doldurarak borç tutarındaki değişimleri de öğrenebilirsiniz. Borç miktarındaki değişimler sürekli olarak güncellenir ve sizlere bildirilir. Borç tutarınız sizin belirlediğiniz tutarın altında ya da üstünde ise Findeks tarafından uyarı alırsınız.


Findeks Kredi Notu Değişimini Nasıl Takip Edebilirim?

Findeks kredi notu değişimlerini Uyarı Hizmeti sayesinde dilediğiniz yerden takip edebilirsiniz. Uyarı tanımlamalarında Bireysel Kredi Notu alanına gelip, belirlediğiniz bir sınır miktarının altında ya da üstünde kaldığınız anda Findeks size uyarı mesajı yada e-posta iletir. Böylelikle kredi notu değişiklerinizi kolayca öğrenebilir ve kredi notunuz hakkındaki yeni bilgileri alarak buna göre yeni planlar oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Adıma Alınan Kredi ve Kredi Kartı Başvurularını Nasıl Öğrenebilirim?

Adınıza kaç adet kredi ve kredi kartı başvurusu yapıldığını Uyarı Hizmeti’ndeki ilgili kutucuğu işaretleyerek öğrenebilirsiniz. Sonrasında adınızla herhangi bir finansal kuruluşa başvuru yaptığınızda Findeks sizi uyaracaktır. Uyarı Hizmeti’nin bu özelliğinden yararlanmanız için tek yapmanız gereken Uyarı tanımlamaları menüsündeki ‘‘Başvuru Uyarısı’’ kutucuğunu işaretlemektir.

Bankadaki Limitler Toplamını Nasıl Görebilirim?

Bankadaki limitler toplamını da Uyarı Hizmeti’nden yararlanarak görebilirsiniz. Uyarı tanımlamaları sayfasında ‘‘Limitler Toplamı’’ kısmını belirlediğiniz miktarlar ile aktif hale getirerek; Findeks’in bu konuda size uyarı bildiriminde bulunmasını sağlayabilirsiniz.sağlayabilirsiniz.


Gecikmeli Ödemelerimi Nasıl Öğrenebilirim?

Gecikmeli ödemelerinizi Uyarı Hizmeti sayesinde öğrenebilir ve ödemelerinizi buna göre planlayabilirsiniz. Böylelikle gecikmeli ödemelerin size yaratabileceği olası sorunların da önüne geçmiş olursunuz. Bu hizmetten yararlanmak için uyarı tanımlamaları menüsünde ‘‘Gecikme Uyarısı’’ kutucuğunu işaretlemeniz yeterlidir.


Kredili Ürün Açılışlarımı Nasıl Takip Edebilirim?

Uyarı Hizmeti sayesinde adınıza kredili ürün açılışlarını da görebilirsiniz. Uyarı tanımlamaları menüsünde ‘‘Yeni Ürün Açılışı’’ kutucuğunu işaretlediğiniz andan itibaren; bankalarda adınıza yeni bir kredili ürün açıldığında (kredi kartı, kredili mevduat hesabı vb.) Findeks sizi kısa süre içinde uyarı bildiriminde bulunacaktır..


Uyarılarımı Nasıl Görüntülerim?

Bildirim ayarlarınızda belirlediğiniz iletişim kanallarına uyarı bildirim mesajı geldiğinde ya da kendiniz de takip etmek isterseniz Findeks İnternet Şubesi’ne giriş yaparak uyarılarınızı kolayca görüntüleyebilirsiniz. Uyarı hizmeti menüsündeki ‘‘Uyarılar’’ sekmesinde daha önce uyarı bildirimi almak için tüm belirlediğiniz kriterlerle  ilgili uyarılarınız listelenir, eğer bir uyarınız yoksa “herhangi bir uyarınız bulunmamaktadır.”  mesajı yer alır. uyarıda bulunur Ayrıca Finansal uyarı bildirim özetiniz Findeks internet subeye giriş yaptıktan sonra açılan İzleme Hizmeti’nde sol üst kutucuk içinde de yeralır, Bu bildirim üzerine tıklayarak tanımlama sayfasına ulaşabilirsiniz.


Findeks Uyarı Hizmeti’nden Nasıl Yararlanırım?

Bireysel Findeks paketlerinden herhangi birini aldığınızda Uyarı Hizmeti'ni ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Bireysel paketlerimizi incelemek için Bireysel Paketler sayfamızı ziyaret edebilir; zaten bir Findeks paketine sahipseniz  Findeks İnternet Şubesi’nden tanımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu içerik sizin için faydalı oldu mu?   
Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.
Merhaba, ben Bilgiç.

Bilgi almak istediğiniz konular için size yardımcı olabilir miyim?

EvetHayır

Bilgiç