Findeks Akademi
KOSGEB İşletme Değerlendirme Raporundan (İDR) Nasıl Faydalanırım?
KOSGEB İşletme Değerlendirme Raporu (İDR) sayesinde işletmenizin sektör ve bölge kıyaslamalı, çok yönlü genel değerlendirmesine ulaşabilir, bu raporu ticari kararlarınıza yardımcı bir kaynak olarak kullanabilirsiniz.

İşletme Değerlendirme Raporu (İDR); işletmelerin finansal ürün ve hizmetlere erişimlerine katkı sağlaması amacıyla, KOSGEB ve Findeks iş birliği ile 1 Mart 2023 tarihinden itibaren Findeks Platformu üzerinden hizmete sunuldu.

Rapora erişmek için Findeks üyesi olmanız yeterli. Findeks üyeleri, 3 aylık tanışma dönemi süresince işletmelerine ait İDR raporlarını ücretsiz olarak alabilir. Çok yakında Findeks farkıyla devreye alınacak olan diğer işletmelerin raporlarını talep edebileceğiniz diğer kişi sorgulama hizmeti ile daha da kapsamlı bir hizmet haline gelecek İDR, hali hazırda kullandığınız Findeks Risk ve Çek Raporları ile birlikte, ticari faaliyetlerinizde karar almanızı kolaylaştıracak çok boyutlu bir rehber olacak.

İşletme Değerlendirme Raporu (İDR), işletmenizin kendi sektöründeki konumunu, son 5 yıllık dönemdeki performansını, mali durumunun yıllar itibariyle gelişimini gösteren finansal bilgileri sektör ortalamaları ile birlikte gösterir ve aynı zamanda ihracat yapan/yapmayan işletmeler için de hedef pazarlar ve pazar payı hakkında bilgi sahibi olunmasını sağlar. Bu rapor sayesinde işletmenizi kendi sektöründe, Türkiye Genelinde ve kendi bölgesinde konumlandırma ve diğer işletmeler ile kıyaslama imkânı bulabilirsiniz.

Findeks üye hesabınıza giriş yaparak KOSGEB İşletme Değerlendirme Raporunu (İDR) hemen alabilirsiniz.

BİREYSEL GİRİŞ

TİCARİ GİRİŞ

Bu içerik sizin için faydalı oldu mu?   
Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.
Merhaba, ben Bilgiç.

Bilgi almak istediğiniz konular için size yardımcı olabilir miyim?

EvetHayır

Bilgiç