Findeks Akademi
Kredi Notunuzun Türkiye Ortalamasına Göre Yüksek Olmasının Avantajları
Finansal durumunuzu ve itibarınızı koruyup yönetmenizi sağlayan Findeks, Türkiye’nin önde gelen dokuz bankasının ortaklığı ile kurulan Kredi Kayıt Bürosu tarafından hayata geçirilmiş finansal hizmet platformudur.

Finansal durumunuzu ve itibarınızı koruyup yönetmenizi sağlayan Findeks, Türkiye’nin önde gelen dokuz bankasının ortaklığı ile kurulan Kredi Kayıt Bürosu tarafından hayata geçirilmiş finansal hizmet platformudur. Findeks Kredi Notu ise kredili ürün kullanan herkesin sahip olduğu, yıllardır bankaların, kurumların ve kişilerin referans aldıkları finansal karnedir.

Kredi notunun yüksek veya düşük olması durumunda nasıl avantajlar sağlanıp hangi hayallerden vazgeçmek zorunda kalındığına değinmeden önce, Türkiye’nin kredi notu ortalamasından bahsetmek gerekir; çünkü kredi notunuzun bu ortalamaya göre durumu “yüksek” veya “düşük” olarak değerlendirilmesinde etkilidir.

 

Türkiye’nin Kredi Notu Ortalaması Ne Durumda?

2015 yılına ait raporlara göre Türkiye’nin kredi notu ortalaması 1.450. Değerlendirmenin 1.900 puan üzerinden yapıldığı bilgisinden yola çıkarak, ülkede %65 kişinin risk taşımadığını, %35’lik kesimin ise riskli müşteri konumunda bulunduğunu söyleyebiliriz. Çok riskli olarak değerlendirilen kişilerin yüzdesi ise 22.

Kredi notu öğrenme nasıl yapılır, “Benim kredi puanım kaç?” diyenlerin sayısı her geçen gün artıyordu…
 

Kredi Notunuz Türkiye Ortalamasının Üzerindeyse

Findeks Kredi Notu, bankalardaki tüm kredi ve kredi kartlarının geçmiş hesap bilgilerinden oluştuğuna göre yüksek kredi notuna sahip olmanız, ödemelerinizi düzenli bir şekilde yaptığınızın, borçlarınıza sadık olduğunuzun, dolayısıyla güvenilir bir müşteri olduğunuzun ispatıdır. Bu da elbette size birçok alanda avantaj sağlar. İşte onlar:

  • Bankalara kredi çekmeye gittiğinizde ayaklarınızın altına kırmızı halı serilmediği kalır.
  • Yüksek kredileri daha uygun faiz oranlarıyla alabilirsiniz.
  • Ev veya araç kiralarken ne kadar güvenilir bir insan olduğunuzu ispat etmek için çırpınmak zorunda kalmaz, kontratı kolayca imzalarsınız.
  • Senetle veya kredi kartına taksitle alışveriş yapma imkânınız artar.
  • İşlerinizi büyütme ya da yeni girişimler adına yapmak istediğiniz ortaklıklar için sağlam bir referansa sahip olursunuz.
  • İş dünyasındaki prestijiniz yüksek olur.

Bütün bunlar, yani yeni ev, yeni araba, yeni iş, tatile çıkma, hepsi finansal durumunuza bağlı olarak gerçekleştirebileceğiniz hayaller olduğuna göre kredi notunuzu yüksek tutmanız, hayat standardınızı da yüksekte tutacağınız anlamına geliyor. Kredi notunuz yüksek değilse de modunuzu düşürmeyin, Findeks olarak Not Danışmanım hizmetimizle yanınızdayız, el birliği ile yükseltiriz o notu, siz yeter ki isteyin.

 

Findeks Mobil Uygulamaları

 

Google Play AppStore 

Bu içerik sizin için faydalı oldu mu?   
Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.
Merhaba, ben Bilgiç.

Bilgi almak istediğiniz konular için size yardımcı olabilir miyim?

EvetHayır

Bilgiç