Sermaye Piyasası Kurulu Hakkında

İşbirliği Kapsamı

Sermaye Piyasası Kurulu, yapılan işbirliği ile; kendisine sermaye piyasası araçlarının ihracı amacıyla yapılan başvurularda, ilgili gerçek ve tüzel kişilerin Risk ve Çek Raporları’nı Findeks sistemi üzerinden doğrudan temin edebilecektir. Bunun için gerekli olan üyelik ve muvafakat süreçleri de etkin bir şekilde yürütülecektir.

Önemli Detaylar

SPK üyelik başvurularında Findeks bilgilerinin kontrol edilmesi en önemli adımlardan biri haline gelmiştir. Findeks üyesi olmadığınız taktirde firmanıza ait Risk ve/veya Çek Raporu alınması mümkün olmamaktadır. Üyelik kaydı hakkında bilgi almak için lütfen 444 4 552 numaralı iletişim merkezimizle görüşün veya buradaki ticari üyelik adımlarını takip edin. Adımları biliyorsanız üyelik formunu doldurmak için buraya gidebilirsiniz.

Findeks üyesi olmanız halinde dahi, sizin onayınız olmadan raporlarınız alınamaz. Sizden rapor talep edildiğinde hesap yöneticinize SMS yoluyla bilgi iletilir ve onayı istenir. Onay verilmesi halinde anında rapor oluşturulur ve SPK’ya iletilir.

Findeks üyeliğiniz sırasında, istediğiniz herhangi bir firmaya muvafakat vererek raporlarınızı onay gerektirmeden almasını sağlayabilirsiniz. Bunun için VKN (Vergi Kimlik Numarası) bilgisine ihtiyacınız olacaktır. SPK’nın VKN bilgisini 444 4 552 numaralı iletişim merkezimizden öğrenebilirsiniz.

Merhaba, ben Bilgiç.

Bilgi almak istediğiniz konular için size yardımcı olabilir miyim?

EvetHayır

Bilgiç