Findeks Akademi
Baharla Birlikte Sadece Gardırobunuzu Değil; Evinizi de Yenileyin
Kışın ağırlığı, kasveti ve yorgunluğu baharla birlikte geride kaldı (Ya da umarız kalır). Dallar çiçek açmış, güneş pırıl pırıl yüzünü göstermiş, rengârenk kıyafetler gardıroplarımızda yerini almışken huzurun ilk adresi evlerimiz neden aynı kalsın?

Kışın ağırlığı, kasveti ve yorgunluğu baharla birlikte geride kaldı (Ya da umarız kalır). Dallar çiçek açmış, güneş pırıl pırıl yüzünü göstermiş, rengârenk kıyafetler gardıroplarımızda yerini almışken huzurun ilk adresi evlerimiz neden aynı kalsın?

Yüreğimize salınan bahar coşkusunu evlerimizde de yaşatmak için dekorasyon trendlerinden iham alabiliriz.

 

Çiçeksiz Bahar, Kuru Yağmurlara Benzer

Bahar dendiğinde aklımıza ilk gelen rengârenk mis kokulu çiçeklerdir. Bu yüzden bahar dekorasyonu oluşturmaya evinize canlı çiçeklerden bir köşe yaparak başlayabilirsiniz. Eve girer girmez mis gibi bir kokunun sizi karşılaması ve gözlerinizin bayram edeceği manzara, düşük moddaysanız bile sizi yükseltir.

Canlı çiçekler dışında çiçek desenli perdeler, yastıklar, masa ve yatak örtüleri de evinizde ferahlatıcı bir etki yaratır.

Çiçekli bir ev için yapabileceğiniz daha yaratıcı fikirler de mevcut. Topladığınız çiçekleri zevkinize göre oluşturduğunuz bir kompozisyonla tablo haline getirip duvarınıza asabilirsiniz. Her hafta yeni ve farklı kokuda bir tablo duvarınızı süsleyecek, nasıl fikir?

 

Kır Evi Görüntüsü Yaratmak İçin

İster salonda ister mutfakta kır evi görüntüsü oluşturmak için eskitilmiş ahşap objelere, kurutulmuş çiçeklere, keten kumaşlı perdelere/örtülere yer verebilirsiniz. Yeşilin, sarının, mavinin ve pembenin pastel tonları bahara uygun ev dekorasyon fikirlerinin olmazsa olmaz renkleri.

Bisiklet şeklinde tasarlanan saksılara çiçeklerinizi ekebilir, açılır kapanır ahşap sehpaların üzerine biblolarınızı dizebilir, hasır sandalyelerden satın alabilir, deniz kabukları ile evinizi süsleyebilirsiniz. Peki, daha çok bahçeler için kullanılan çimen halıları salona koymaya ne dersiniz?

 

Capcanlı Renkler, Tıpkı Doğadaki Gibi

Pembeler, sarılar, maviler, yeşiller… Bu renkleri capcanlı tonlarıyla düşündüğümüzde bile neşeleniyoruz değil mi? Güneş ışınlarını yansıtması bakımından beyazı böyle canlı renklerle kombinleyebilirsiniz. Örneğin kışın kullandığınız koyu renkli kadife perdelerin yerine incecik beyaz bir tül, üzerine de güneşlik olarak mobilyalarınızla uyumlu renklerde ya da çiçek desenli bir perde asabilirsiniz.

Evdeki tüm eşyaları değiştirmek elbette mümkün değil. Koltuğunuzun üzerine atabileceğiniz renkli bir örtü, farklı renklerde yatağınızın üzerine dizebileceğiniz minik yastıklar, duvara asabileceğiniz hayvan ya da kelebek desenli tablolar evinizde bahar havası estirecek küçük ama etkili detaylar.

Bu içerik sizin için faydalı oldu mu?   
Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.
Merhaba, ben Bilgiç.

Bilgi almak istediğiniz konular için size yardımcı olabilir miyim?

EvetHayır

Bilgiç