Findeks Akademi
Kışın Kayak Yapamayacaksanız O Kredi Kartı Neden Var?
Alışveriş yapmak için mi? Sadece mi? Ciddi misiniz? Eğer gerçekten kredi kartını sadece zorunlu ödemelerinizi yapmak için kullanıyorsanız, finansal hayatınızı gözden geçirmenizin zamanı gelmiş demektir. 

Alışveriş yapmak için mi? Sadece mi? Ciddi misiniz? Eğer gerçekten kredi kartını sadece zorunlu ödemelerinizi yapmak için kullanıyorsanız, finansal hayatınızı gözden geçirmenizin zamanı gelmiş demektir. Kredi kartı kullanımı ile ilgili kritik bilgileri başka bir yazımızda paylaşmak üzere, şimdilik tatil konseptimizle devam ediyoruz.

 

Kış tatili dendiğinde akla ilk gelen, pamuk gibi karlarla kaplı sarp dağlarda kayak yapmaktır. Kayak yapmak harika bir şeydir; çünkü bütün dertleriniz, kederleriniz, stresleriniz ve yorgunluklarınız da sizinle birlikte kayar gider. Kış turizminin capcanlı yaşandığı şu günlerde, bütün sene çalışıp didinen insanlar, kredi kartlarını tatil yapmak için kullanmakta son derece haklılar. Tabi sizin tercihiniz kayak olmaz da insanlar soğuktan donarken yurt dışında, güneşin cirit attığı ülkelerde iliğinizi kemiğinizi ısıtacak yerlerde keyif yapmak da olabilir. Kış tatilinizi nasıl geçirmek istediğiniz sizin kararınız ama bizce kayak yapmaya gidin yine de. Siz tatil yaparken biz burada kredi notları ile ilgili çalışıyor olacağız.

 

Kredi Notu Demişken, Sizinki Ne Durumda?

Amacımız size sadece iyi tatiller dilemek değil elbette. Kış turizmi ile birlikte artan kredi kartı kullanımının kredi notunuza etkisi ile, kaç aydır hayallerinizi süsleyen tatil için bankalara başvuracağınız tatil kredisi arasındaki bağlantıdan bahsedelim istiyoruz.

 

Evet, sonbaharın geride kalıp kışın kendisini iyiden iyiye hissettirdiği bu zamanlarda canlanan kış turizmine siz de dahil olmak istiyorsanız, yol ücretinden konaklamaya kadar tatil için gerekli olan ödemeyi kredi kartınızla güzelce yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken, ödemeyi düzgün ve zamanında yapacak şekilde kendinize program yapmanız ve kredi notunuzu düşürecek kadar gözü kara olmamanız.

 

Çok daha önemli olan diğer konu ise tatil kredisi almak için bankaya gitmeden önce Findeks Kredi Notu’nuzu öğrenmeniz gerektiği. Çünkü siz öğrenmeseniz bile, bankalar kredi vermeden önce kredi notunuza bakarak size ne kadar güvenip güvenemeyeceklerine karar veriyorlar.

 

Unutmayın; tatil lüks değil bir ihtiyaçtır. Kredi kartı da ihtiyaçlarınızı daha kolay karşılamak için kullanmanız gereken, dünyanın en işe yarar dikdörtgenidir. Elbette doğru kullanıldığı sürece.

Bu içerik sizin için faydalı oldu mu?   
Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.
Merhaba, ben Bilgiç.

Bilgi almak istediğiniz konular için size yardımcı olabilir miyim?

EvetHayır

Bilgiç